
Високотемпературна термопомпа с водосъдържател Daikin Altherma ETVX16S18E9W7 + EPRA16DW1
17,124.00 € 33,491.63 лв
Daikin Altherma ETVX16S18E9W7 / EPRA16DW1 е високотемпературна термопомпа от най-новата серия на Daikin с фреон R-32. Този модел може да се използва както за охлаждане, така и за отопление, осигурявайки до 70 ⁰C температура на водата. Допълнително предимство е опцията за гореща вода за битовите нужди. Отличава се със стабилни температури при работен диапазон до -28 ⁰C и възможност за свързване с подово отопление. Вътрешното тяло е с вграден водосъдържател от 180 л. Моделът се предлага и във вариант за мотофазен ток.
Описание
Daikin Altherma ETVX16S18E9W7 / EPRA16DW1 е високотемпературна термопомпа от най-новата серия на Daikin с фреон R-32. Този модел може да се използва както за охлаждане, така и за отопление, осигурявайки до 70 ⁰C температура на водата. Допълнително предимство е опцията за гореща вода за битовите нужди. Отличава се със стабилни температури при работен диапазон до -28 ⁰C и възможност за свързване с подово отопление. Вътрешното тяло е с вграден водосъдържател от 180 л. Моделът се предлага и във вариант за мотофазен ток.
Brand
Daikin
Основни характеристики
| SCOP (сезонен коефициент на трансф. отопление) | 4.57 |
| Енергиен клас на охлаждане / отопление (умерена зона) | - / A+++ |
| Работна температура на охлаждане | 10 ~ 43 °C |
| Работна температура на отопление | -28 ~ 35 °C |
| Вместимост на вградения бойлер | 180 л |
| Гаранция | 36 месеца |
| Хладилен агент | R-32 |
| Захранване (Фаза/Честота/Напрежение) | 3~/50/380-415 |
Вътрешно тяло
| Размери | 1650 x 595 x 625 В x Ш x Д (мм) |
| Тегло | 109 кг |
| Ниво на шум на охлаждане (Високо/Ном./Ниско/Безшумно) | - / 30 / - / - dB (A) |
| Ниво на шум на отопление (Високо/Ном./Ниско/Безшумно) | - / 30 / - / - dB (A) |
Външно тяло
| Размери | 1003 x 1270 x 533 В x Ш x Д (мм) |
| Тегло | 151 кг |
| Ниво на шум на охлаждане (Високо/Ном./Ниско/Безшумно) | - / 43 / - / - dB (A) |
| Ниво на шум на отопление (Високо/Ном./Ниско/Безшумно) | - / 43 / - / - dB (A) |




